Błędy przy robieniu świec sojowych

0

Obecnie na rynku dostępne jest sporo alternatyw dla tradycyjnego wosku parafinowego. Wiele osób decyduje się też na samodzielne wykonywanie świec sojowych. Są one bowiem bardziej ekologiczne i nie wydzielają szkodliwych substancji. Nie zawsze jednak takie działanie kończy się sukcesem. Wówczas możesz zadać sobie pytanie, co poszło nie tak? Dowiedz się zatem, jakie błędy przy robieniu świeczek są najczęstsze i w jaki sposób możesz ich uniknąć, by cieszyć się doskonałymi rezultatami swojej pracy z woskiem i knotem.

Złe tempo przy zalewaniu świeczki

Na przygotowanie świecy sojowej ma wpływ bardzo wiele czynników. Jednym z nich jest tempo, w jakim jest ona zalewana. Popełnienie błędu na tym etapie spowoduje problemy pod względem nie tylko użytkowym, ale też i estetycznym. Jeśli wylejesz wosk zbyt szybko, to może to prowadzić do powstania w nim pęcherzyków powietrza, a przez to świeca będzie się palić nierównomiernie. Czasami zdarza się też, że świeczka sojowa zostanie wylana zbyt wolno. To z kolei z pewnością przyczyni się do zbyt szybkiego krzepnięcia wosku. Przez to powstaną na nim nierówności. Najlepsze jest zatem umiarkowane i równomierne tempo.

Nieodpowiednia temperatura podczas dodawania olejku

Bardzo ważna jest też temperatura podczas dodawania pachnącego olejku do świecy sojowej. Nie może być ona zbyt wysoka lub za niska. Od tego zależy między innymi intensywność uzyskanego zapachu. Jeśli olejek zostanie dolany, gdy całość będzie zbyt zimna, to nie rozprowadzi się równomiernie. Jeśli z kolei wykorzystane surowce będą za ciepłe, to doprowadzi to do jego nadmiernego parowania. Wówczas zapach nie będzie wystarczająco mocny. Warto zatem w czasie pracy posiłkować się termometrem.

Źle przycięty knot świecy sojowej

Za błąd uznawany jest także źle ucięty knot. Wygląda on nieestetycznie i jest mniej funkcjonalny. Zbyt krótko przycięty knot oznacza bowiem słaby płomień, nierównomierne wypalenie świecy czy samoczynne jej gaśnięcie. Wosk może nawet zatopić sznurek. Aby tego uniknąć, należy pilnować odpowiedniej długości, na przykład od trzydziestu do sześćdziesięciu milimetrów ponad powierzchnią świeczki. Pozwoli to na właściwe jej wypalenie bez efektu tunelowania.

Nieprecyzyjne dodanie olejku zapachowego

Z pewnością chcesz, by Twoja sojowa świeca wydzielała piękny zapach, co zależy od dodania odpowiedniego olejku. Najczęściej dolewa się go w formie kropli, co umożliwia precyzyjne odmierzenie jego ilości, ale ma to też swoje minusy. Przez to powstaje ryzyko tego, że nie zostanie on równomiernie rozłożony w całej świeczce. Poza tym jest to dość czasochłonna metoda. Przez to kompozycja może zostać zaburzona i nie osiągniesz pożądanego efektu. Pamiętaj też, że różne olejki zapachowe mają odmienną gęstość, co też wpływa na ich odmierzanie i rozprowadzanie.

Wybranie nieodpowiednich wosków i form do świec sojowych

Stworzenie udanej świecy sojowej wymaga spełnienia kilku warunków. Między innymi to dobór właściwego wosku oraz formy, do której zostanie on wlany. Jeśli popełnisz tu błąd, to Twoje starania mogą zakończyć się fiaskiem. Świeczki wolnostojące lepiej jest wykonywać z twardego materiału i nadawać im kształt kolumny czy stożka. Miękki wosk idealnie sprawdza się z kolei do takich wariantów jak tealight czy do wyrobów w szklanych pojemnikach, które pozwolą mu zachować wybraną formę. Przed przystąpieniem do pracy zapoznaj się zatem z właściwościami wybranych surowców i zaopatrz w odpowiednie akcesoria. Nie zapominaj również o odpowiedniej temperaturze ich topienia!

Odpowiednie przygotowanie świec sojowych gwarancją sukcesu

Jak widać, poprawne przygotowanie tych przedmiotów wymaga właściwych przygotowań. Ignorowanie poszczególnych zaleceń dotyczących przygotowania świecy sojowej doprowadzi bowiem do wielu problemów, które potem przekładają się na jakość korzystania z niej. Warto zatem korzystać z praktycznych wskazówek i porad, a także zaopatrzyć się w odpowiednie produkty, na przykład takie jak woski czy knoty z naszej oferty. Dzięki temu będziesz cieszyć się pięknym zapachem przez długi czas, a Twoja sojowa świeca stanie się naprawdę doskonała.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl